Zajęcia w Klubach Seniora w grudniu w Gminie Kępice

W miesiącu grudniu w Klubach Seniora w Gminie Kępice bardzo dużo się działo 1 grudnia odbył się wyjazd do Multikina do Słupska na pełną humoru i wzruszeń komedię romantyczną „To musi być miłość”. Film osadzony w scenerii i atmosferze Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku z gwiazdorską obsadą. Grudzień to czas oczekiwania na Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Komedia bardzo się seniorom spodobała.

Natomiast 8 grudnia partner projektu Pan Amadeusz Maciaszek ze Stowarzyszenia „My Dla Was” zorganizował seniorom wycieczkę do fabryki bombek do Koszalina. Seniorzy byli bardzo podekscytowani wyjazdem, ponieważ nigdy nie byli w takiej fabryce.

Wszyscy mogli zobaczyć proces tworzenia bombek w dmuchalni szkła, proces srebrzenia, gdzie bombka otrzymuje swój podkład. Natomiast w dekoratorni wykwalifikowany zespół dekoratorów, zaprezentował, jak nadaje się bombce piękny i niepowtarzalny wygląd. Oczywiście najważniejszy punkt wycieczki to sklep, w którym można było zaopatrzyć się w bombki na których Panie z dekoratorni wypisywały imiona osób którym miały być podarowane. Na koniec wizyty każdy senior otrzymał na pamiątkę bombkę. Po wizycie w fabryce udaliśmy się na wspólny obiad do restauracji „Prywatka” w bardzo klimatycznym stylu minionej epoki. Po obiedzie w dobrych humorach i przy wtórze śpiewanych przez seniorów kolęd wróciliśmy do domu.