Zajęcia rękodzielnicze w Klubach Seniora w gminie Kępice

W naszych Klubach Seniora praca twórcza wre. Każdy rozwija swoje umiejętności.
– Z dumą obserwujemy z jak wielkim zaangażowaniem nasi seniorzy podejmują nowe inicjatywy. Cieszymy się, że nasza oferta spełnia oczekiwania i jest przyjmowana z olbrzymim zapałem – mówi Marzena Grabowska z kępickiego OPS.
W ostatnich tygodniach uczestnicy klubów z Biesowic, Korzybia i Barcina mieli okazję zgłębić technikę decoupage, przy okazji dekorowania m.in. świeczników, kubków, czy drewnianych elementów.
– Zajęcia z rękodzieła cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem seniorów. Warsztaty zawsze przebiegają w radosnej i pełnej integracji i współpracy atmosferze – ocenia wolontariuszka Dorota Potrykus.
Uczestnicy także chętnie malowali torby ekologiczne na zakupy w jesienne wzory oraz z zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach z makramy. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia z lokalną artystką Alicją Adamczyk. To była okazja do nauki malowania na szkle. Choć początki nie były łatwe, to jednak efekty końcowe zaskoczyły samych seniorów.
Z kolei w kępickim klubie pod kierunkiem Danuty Jüngling i Agnieszki Kowalskiej – Piotrowskiej z naszej biblioteki, uczyli się robić różnorodne kwiaty z krepiny. Pomysł na zajęcia wyszedł od samych seniorów, którzy chcieli nauczyć się tej techniki, aby wykorzystywać ją w codziennych sytuacjach.