Wyniki konkursu „Srebrne serce” w gminie Kępice

Już po raz drugi w gminie Kępice odbył się konkurs „Srebrne Serce”. Konkurs miał na celu wyłonić aktywnych seniorów powyżej 60 roku życia, którzy chętnie angażują się w działania na rzecz gminy, społeczeństwa i miejsca zamieszkania. Głównym celem konkursu było zwiększenie aktywności seniorów oraz docenienie pracy osób wyróżniających się swoją postawą i zaangażowaniem społecznym. W tym roku zgłoszonych zostało 11 kandydatów z całej gminy. We wrześniu komisja powołana przez Burmistrza Kępic zapoznała się z dokumentami i prezentacją kandydatów. Komisja nie miała łatwego zadania. Wśród kandydatów zgłoszonych w tym roku były fantastyczne osobowości, bardzo zaangażowane w życie naszej gminy – przyznaje Stanisław Grześkowiak, przewodniczący Rady Seniorów Gminy Kępice.

Po burzliwej, ale owocnej dyskusji wyłoniliśmy zwycięzców oraz przyznaliśmy wyróżnienia -dodaje przewodniczący Grześkowiak. W tym roku zwycięzcą plebiscytu został:
Pan Aleksander Dziwik,
drugie miejsce zajęła Pani Emilia Konicer,
trzecie Pan Helmut Nehring.

Natomiast pozostali kandydaci otrzymali wyróżnienia. W tym zacnym gronie znalazły się Panie -Janina Janowicz, Maria Kruszczyńska, Maria Ławrenowicz, Halina Makar, Zofia Vogiel. Natomiast wśród Panów wyróżnienia otrzymali: Eugeniusz Deszczyków, Jerzy Flegel i Marian Sołtysik.

Pod koniec listopada wręczono laureatom wyróżnienia. Ze względu na pandemię nie mogliśmy zorganizować uroczystości, podczas której moglibyśmy wręczyć nagrody. Z każdym z nagrodzonych spotkaliśmy się na chwilę osobiście dziękując za codzienne zaangażowanie i gratulując tak pięknego wyróżnienia. Laureaci nie kryli zaskoczenia, a momentami nawet wzruszenia.

Uwielbiają działać na rzecz swojego środowiska. Jak sami mówią, nie potrafią usiedzieć w miejscu. Angażują się w realizację wielu projektów. Jedni udzielają się charytatywnie, inni artystycznie, jeszcze inni działają w lokalnych stowarzyszeniach. Łączy ich jedno – wspólna pasja do działania!