Warsztaty z dietetykiem we wszystkich Klubach Seniora w Gminie Kępice

Celem spotkań było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla seniorów. Zajęcia miały na celu uświadomienie seniorom, że tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zdrowiem. Omówiono również tak ważną sprawę jaką, jest łączenie elementów zdrowego odżywiania z ruchem w każdym wieku.

Formą zajęć był interesujący wykład połączony z dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania oraz częścią praktyczną. Prowadząca omówiła główne błędy w diecie seniorów, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywa dobrze skomponowany jadłospis. Seniorzy otrzymali w sposób interesujący i przystępny informacje, w jaki sposób zamieniać „złe” produkty na lepsze, małokaloryczne i zdrowe zamienniki. Seniorzy bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji i zadawali mnóstwo pytań na temat zdrowego stylu życia.

Każdy senior w części praktycznej miał zrobiony pomiar i analizę składu masy ciała każdego, którego wszystkie elementy składowe zostały szczegółowo omówione.

Wszyscy otrzymali broszurki, które zawierały materiał edukacyjny przygotowany przez dietetyków na temat zapotrzebowania na składniki odżywcze oraz zasady komponowania zdrowej diety pod względem jakościowym i ilościowym.  Seniorzy wykazali zainteresowanie ponownym spotkaniem z Panią dietetyk oraz warsztatami kulinarnymi.