Warsztaty kompetencyjne dla wolontariuszy w gminie Ustka

W dniu 07.12.2018r. na świetlicy wiejskiej w Niestkowie  Gmina Ustka odbyły się warsztaty kompetencyjne dla wolontariuszy prowadzone przez radcę prawnego Pana Piotra Piątak.

Tematem warsztatu było „Pięć powodów, dla których warto zostać wolontariuszem”.

W trakcie warsztatów przedstawiono pięć powodów dla których warto zostać wolontariuszem, które zostały szczegółowo umówione tj.:

Powód pierwszy – życie lepszej jakości jeśli pomagamy drugiemu człowiekowi.

Powód drugi – Wpływ na świat wokół ciebie – odbudowujemy w sobie poczucie własnej wartości.

Powód trzeci: szybki efekt – dobrze zorganizowany wolontariat, w którym ludzie angażują się w konkretne działania, wiedzą co i jak robić.

Powód czwarty: Rozwój i pewność siebie – bywa, że zaangażowanie w wolontariat ma bardzo konkretny, a równocześnie bardzo nieoczywisty skutek.

Powód piąty: Przyjaźnie a nawet więcej na całe życie – historie wolontariuszy pełne są wzruszających opowieści o różnych niespodziankach, o przyjaźniach na całe życie, które zawiązały się między ludźmi, którzy w normalnych okolicznościach nigdy by się nie spotkali.

Temat wolontariatu spotkał się z wielką aprobatą i zainteresowaniem ze strony wolontariuszy. Pojawiło się wiele pytań, ciekawostek i rad dotyczących wolontariatu. Wymieniono między sobą spostrzeżenia i przedyskutowano poruszone tematy.