Warsztaty artystyczne Klubów Seniora w gminie Kępice

Uczestnicy Klubów Seniora w gminie Kępice w ramach projektu „Srebrna Sieć II” zaczęli realizować warsztaty artystyczne.

Wszechstronnie utalentowani

Podjęli kolejną inicjatywę twórczą. Są artystycznie uzdolnieni.
– Zawsze jesteśmy otwarci na sugestie naszych seniorów. To pod ich oczekiwania organizujemy różnorodne warsztaty. Staramy się maksymalnie dostosować ofertę naszych działań do oczekiwań mieszkańców – mówi Dorota Potrykus, wolontariuszka prowadząca zajęcia.
Tym razem uczestnicy kępickiego Klubu Wolontariusza zgłębiali tajniki malowania na szkle. Otrzymali specjalne szkło, profesjonalne farby i różnorodne wzory.
– Staram się nie tylko odwzorować zaproponowane kształty, ale także dodać trochę własnej inicjatywy. Cieszy mnie, że prace wychodzą całkiem nieźle – uśmiecha się Halina Kapiszka z Kępic.
Tego rodzaju warsztaty nie tylko pogłębiają zdolności artystyczne, ale także umiejętności manualne. – To świetne ćwiczenia z tzw. motoryki małej, które skupiają się na ruchach dłoni i palców. Wymagają one skupienia, koncentracji i precyzji – dodaje Dorota Potrykus.
Uczestnicy warsztatów zawsze chętnie podejmują zaproponowane aktywności. A efekty prac? – Te piękne obrazki będą zdobić moją przestrzeń domową, ale także staną się upominkami dla moich znajomych – zdradza Bogumiła Borowska.
Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Srebrna Sieć II” i prowadzone są we wszystkich Klubach Seniora w  gminie Kępice.