Szkolenie seniorów w gminie Kępice

W ostatni piątek upływającego lata odbyło się ostatnie ze szkoleń zaplanowanych dla seniorów z naszej gminy.

Korzystając z pięknej jeszcze letniej pogody spotkaliśmy się na terenie Kępickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na jeziorem obłęskim . W szkoleniu wzięła udział bardzo duża grupa seniorów, która zachowywała wszystkie obostrzenia związane z COVID-19 i środki ostrożności. Tematem szkolenia była profilaktyka zdrowotna i rehabilitacja fizyczna. Omówiono rodzaje ćwiczeń jakie senior może wykonać sam w domu i jakie sprzęty domowe może do tego wykorzystać. Panie szkolące podkreśliły szczególne znaczenie ruchu na świeżym powietrzu oraz ćwiczeń organizowanych przez fachowców poza domem w grupie. Seniorzy otrzymali również zestawy zadań i łamigłówek do domu ponieważ bardzo ważne są również ćwiczenia mające na celu pobudzenie aktywności intelektualnej. Dziękujemy bardzo Paniom prowadzącym wszystkie szkolenia Agnieszce Małeckiej-Jagła i Bożenie Małeckiej za bardzo ciekawe i różnorodne zajęcia. Serdeczne podziękowania kierujemy do pracowników KOSiR, którzy udzielili nam pomocy i wsparcia w zorganizowaniu szkolenia. Jak zawsze nieoceniona Pani Danuta Chlib z Środowiskowego Domu Samopomocy  w Kępicach przygotowała dla nas poczęstunek – bardzo dziękujemy.

Mimo tego że było to ostatnie szkolenie w ramach projektu to dzięki tym spotkaniom odnowiły się stare znajomości, zawiązały nowe, które na pewno będą kontynuowane nie tylko prywatnie ale również poprzez udział w nowych projektach realizowanych dla seniorów w naszej gminie, do udziału w których serdecznie zapraszamy.