Spotkania z dietetykiem seniorów gminy Słupsk

Na terenie Gminy Słupsk odbywają się spotkania z dietetykiem dla Seniorów. Celem warsztatów dietetycznych jest uświadomienie Seniorom pozytywów wynikających ze zdrowego stylu życia, ze zmian nawyków i przyzwyczajeń żywieniowych oraz przekazanie wiedzy na temat zasad i sposobu zdrowego odżywiania.

W części teoretycznej warsztatów seniorzy poznali podstawowe zasady zdrowego żywienia osób starszych, zdobyli informacje na temat wpływu diety na stan ich zdrowia, zapoznali się z zaleceniami żywieniowymi dla seniorów oraz z piramidą żywienia osób starszych, dowiedzieli się jakie są zagrożenia wynikające z niewłaściwej diety, co wpływa na brak apetytu i jak przeciwdziałać demencji starczej dietą. Ponadto seniorzy dowiedzieli się jaką dietę stosować w celu poprawy pamięci i koncentracji oraz zdobyli umiejętności radzenia sobie z dolegliwościami zdrowotnymi z wykorzystaniem naturalnych składników i metod, tj. z chorobami układu krążenia, osteoporozą czy niedokrwistością.

Część praktyczna natomiast polegała na pomiarach i analizie składu masy ciała każdego z seniorów uczestniczących w warsztatach.