Seniorzy wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku z gminy Kępice słuchaczami wykładów zorganizowanych w Bibliotece Publicznej w Kępicach

28 stycznia br.  słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kępicach wzięli udział w wykładach zorganizowanych w Bibliotece Publicznej w Kępicach. Wzięło w nich udział 90  słuchaczy, których zainteresowały tematy zaproponowane tego dnia. Wielu słuchaczy UTW to również uczestnicy projektu „Srebrna Sieć”.  Wykłady trwały  2  godziny lekcyjne. 46 słuchaczy z bardzo dużym zainteresowaniem słuchało wykładu Pani Antoniny Jędrzejowskiej-Baj na temat II wojny światowej i form okupacji. Na zakończenie wykładu wszyscy wymienili się swoimi opiniami, doświadczeniami i wspomnieniami, ponieważ dla wielu słuchaczy ten temat był bardzo bliski i  wspominając tamten okres swojego życia nie kryli łez wzruszenia.

Nie mniejsza grupa bo 36 seniorów wysłuchało wykładu Pana Stanisława Grześkowiaka na temat krótkiej historii wszechświata, który będzie nadal kontynuowany ponieważ temat nie został wyczerpany. Wszyscy wychodzili bardzo zadowoleni i deklarowali chęć udziału w następnych wykładach, które odbędą się 17 lutego od godziny 11 w bibliotece. Serdecznie zapraszamy.