Senioriada powiatu słupskiego

W dniu 23 września 2023r. w Hali Sportowej w Jezierzycach odbyła się Senioriada, w której udział wzięło 13 drużyn seniorów z powiatu słupskiego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku przy udziale Rady Seniorów Powiatu Słupskiego oraz Rady Seniorów Gminy Słupsk w ramach projektu „Srebrna Sieć II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Otwarcia Senioriady dokonali: Starosta Słupski Pan Paweł Lisowski, Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Urszula Dąbrowska, Zastępca Przewodniczącego Rady Seniorów Powiatu Słupskiego Pan Grzegorz Grabowski oraz  Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Słupsk Pan Bogdan Czerwiński. Obecnością zaszczycili nas również Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech, członkowie Zarządu Powiatu Słupskiego – Zdzisław Kołodziejski i Marcin Kowalczyk, Wójt Gminy Dębnica Kaszubska –  Iwona Warkocka, Z-ca Wójta Gminy Kobylnica Anna Gliniecka – Woś, Z-ca Burmistrza Kępic – Maciej Chaberski, Z-ca Wójta Gminy Główczyce – Rafał Teterka, radni powiatowi, kierownicy ośrodków pomocy społecznej.  Drużyny z gmin partnerskich zmagały się w licznych konkurencjach sportowych, tj. rzuty ringo, biegi z piłeczką, kręgle, strzały do bramki kijem od unihokeja, biegi z przeszkodami. Dużo emocji towarzyszyło konkurencjom polegającym na rzutach kapeluszem, do kosza i do celu.
Po zakończeniu rozgrywek zaprezentował się zespół „Cepelinki” z Jezierzyc. W trakcie występu seniorzy  świetnie się bawili tańcząc i śpiewając. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wydarzenia skorzystali z przygotowanego poczęstunku.
Zwycięstwo w Senioriadzie zdobyła drużyna z Klubu Seniora Biesowice – gmina Kępice, drugie miejsce drużyna mieszana z gminy Kobylnica z Klubu Seniora „Kwiat Kobylnicy” i Rady Seniorów Gminy Kobylnica, trzecie miejsce przypadło drużynie z Klubu Seniora z Krępy Słupskiej – gmina Słupsk. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe medale, były również puchary dla trzech pierwszych drużyn oraz nagrody.
Senioriada odbyła się w cudownej atmosferze, której towarzyszyła dobra energia, sportowa zabawa i zdrowa rywalizacja,  co w efekcie przyczyniło się do jeszcze większej integracji środowiska senioralnego powiatu słupskiego.