Rady dla seniora w upalne dni

Pogoda w tym roku może nas nie rozpieszcza. Ten kto lubi prawdziwe letnie temperatury lub pamięta lato, trwające od maja do września, gdzie każdy mógł się nacieszyć słońcem może czuć się rozczarowany ☹ Jak zapowiadają synoptycy w najbliższych dniach możemy spodziewać się poprawy aury. Mimo pogody w kratkę zawsze pamiętajmy o zatroszczeniu się o skórę. Z upływem czasu skóra traci swoją jędrność, nie jest już tak nawodniona i elastyczna, dlatego bardziej jest podatna na poparzenia, podrażnienia, przetarcia, pęknięcia. Jak zadbać o tak delikatną skórę w ciepłe dni? Oto trzy podstawowe zasady:

  1. Kremy z filtrem UV

Na rynku dostępne są teraz różne produkty, które mogą nam pomóc w ochronie skóry: kremy, emulsje, aerozole, żele o różnej wysokości filtra, najlepiej min. 25 w zależności od karnacji. Przed wyjściem na słońce warto nałożyć jakiś specyfik na skórę, która będzie wystawiona na działanie słońca (nie zapominając o uszach ?

  1. Nawadnianie

Nie można zapomnieć o nawadnianiu. Podstawą jest WODA! Na szczęście może występować w różnych odsłonach: woda z cytryną, miętą, ogórkiem, imbirem, pomarańczą, wybór jest duży. Minimum 2 litry dziennie. Należy pić płyny dość często, małymi łykami. U osób starszych może być zaburzone odczucie pragnienia, dlatego należy pić płyny nawet jeśli nie odczuwa się pragnienia. Należy wystrzegać się napojów słodzonych i gazowanych.

  1. Zbilansowana dieta

Dieta ma bardzo duży wpływ na wygląd i stan skóry. Posiłki powinny być urozmaicone, małe objętościowo i świeżo przygotowane. Na skórę bardzo dobry wpływ mają zdrowe kwasy tłuszczowe pochodzące z orzechów, ryb i oliwy. Pamiętać należy o antyoksydantach, które spowalniają proces starzenia się. Zawarte są w owocach i warzywach oraz zielonej herbacie.