Piknik senioralny w gminie Główczyce

W dniu 15 sierpnia 2018 roku o godzinie 15.30 w Główczycach odbył się Senioralny Srebrny Piknik.

Piknik zorganizowany został w ramach projektu Srebrna Sieć skierowany był do seniorów z gminy. W pikniku wzięło udział ponad 160 osób. Uczestnicy pikniku zapoznani zostali z ideą i zadaniami projektu Srebrna Sieć, animator lokalny poinformował o inicjatywie powstania Wolontariatu Senioralnego a także przekazał informacje o planowanym powołaniu Rady Senioralnej w gminie.

Uczestnicy pikniku zapoznani zostali z ideą i zadaniami projektu Srebrna Sieć, animator lokalny poinformował o inicjatywie powstania Wolontariatu Senioralnego a także przekazał informacje o planowanym powołaniu Rady Senioralnej w gminie. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji m.in. występ artystyczny Pensjonariuszy z  Środowiskowego Domu Samopomocy z Rumska,  występ zespołu  ludowego Klęcinianki, prezentacja poezji miejscowej artystki Pani Emilii Jastrząbek-Zimnickiej oraz pana Zenona Lasoń. Odbyły się również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Uczestnikom pikniku zapewniony został poczęstunek. Goście mogli posmakować domowych ciast, kiełbasek z grilla jak również pysznej grochówki. Podczas pikniku przygrywał zespół Ricardo Band, który porwał do tańca każdego seniora.