Kolejne zajęcia w Klubach seniora w gminie Kępice

Mimo, iż lipiec to czas wakacyjny i urlopowy to i tak w drugiej połowie lipca podejmowaliśmy działania w ramach projektu.  Uczestnicy projektu spotkali się w Klubach Seniora, promowaliśmy projekt oraz seniorzy, którzy interesują się muzyką wybrali się na koncert. W każdym z czterech klubów działających w naszej gminie odbyło się spotkanie z prawnikiem w czasie którego seniorzy uzyskali wiedzę na tematy dotyczące regulowania spraw spadkowych, alimentacji, dziedziczenia itp. Jednak najważniejszą częścią każdego spotkania było uzyskanie przez uczestników odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące kwestii prawnych oraz gdzie szukać pomocy, gdy będą mieli pytania i problemy.

Natomiast podczas festynu Słodko z natury zorganizowanego 24 czerwca w Kępicach animator lokalny promował projekt Srebrna Sieć II oraz jedno z działań w ramach projektu jakim jest Srebrny Telefon. Wszyscy zainteresowani otrzymali informacje dotyczące projektu i Srebrnego Telefonu oraz ulotki.

W czasie spotkań seniorzy podjęli sami inicjatywę o wyjeździe na koncert do Słupska w dniu 25 lipca. Wraz z animatorem lokalnym spotkali się na dworcu PKP i wyruszyli do Słupska.  Podczas cyklu koncertów Garden Party u Karola wysłuchaliśmy muzyki klasycznej w wykonaniu Golden Gate String Quartet. Koncert bardzo wszystkim się podobał a dla niektórych był pierwszym spotkaniem z muzyką w takim wykonaniu. Przed nami sierpień i kolejne wyzwania i spotkania.