Działania w Klubach Seniora w gminie Kępice

Po pierwszych spotkaniach integracyjnych i uroczystej inauguracji nadszedł czas na systematyczne spotkania w klubach seniora. W gminie Kępice w miesiącu lipcu odbyło się spotkanie w każdym z 4 klubów seniora. Podczas zajęć seniorzy oprócz integracji przy słodkim poczęstunku planowali następne aktywności i zajęcia w klubach. Zajęcia poprowadził animator lokalny Marzena Grabowska.

Podczas spotkań uczestnicy klubów po rozmowie na temat ćwiczeń wspomagających procesy intelektualne zmierzyli się z łamigłówkami dla seniorów, które mają na celu trening mózgu, poprawę spostrzegawczości, koncentracji oraz pamięć u seniorów. Seniorzy z bardzo dużą chęcią i zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia. Seniorzy są zainteresowani tym aby każde zajęcia rozpoczynać takimi zadaniami. Po krótkiej przerwie uczestnicy mieli okazję stworzyć każdy swoją mapę marzeń, która pomogła im określić jakie mają zainteresowania i plany oraz w jakiego typu zajęciach chcieliby brać udział. Mapy marzeń to skarbnica wiedzy dla animatora lokalnego, ponieważ pozwala mu zaplanować dalsze działania w poszczególnych klubach.

Spotkania Klubu Seniora odbywać się będą cyklicznie, co najmniej dwa razy w miesiącu, uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.