Alternatywne formy spędzania czasu wolnego dla seniora

Wystarczy kilkanaście minut dziennie by zainwestować w swój rozwój, zdobyć nowe hobby, odświeżyć stare zainteresowania. Warto zainwestować w proste i codzienne hobby, które nie wymaga nakładu finansowego.

Pierwsze miejsce chyba zawsze ma czytanie – wybór jest ogromny, tyle gatunków i stylów pisania, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na to hobby nie trzeba poświęcać wiele czasu, można 10 minut dziennie, chyba, że książka bardzo wciągnie. Nakładu finansowego właściwie w ogóle nie trzeba ponosić, książki można wypożyczać z biblioteki.

Oglądanie filmów i seriali. Zawsze można korzystać z tych w telewizji, ale również z różnych wypożyczalni internetowych, zagranicznych telewizji (np.: netflix, hbo). Czasami można pójść do kina, w promocyjnej cenie bilety są w miarę dostępne, nie zapominajmy też o małych kinach studyjnych gdzie bilety są tanie.

Słuchanie audiobooków, podcastów, muzyki. Słuchać można wszędzie wiec to jest dobre hobby także dla zapracowanych i nadal zabieganych seniorów.

Spacerowanie to hobby, które sprzyja poprawianiu kondycji fizycznej, możliwości dotlenienia, poprawy krążenia i podziwiania natury. Dodatkowo można wziąć ze sobą psa.