Alternatywne formy spędzania czasu wolnego dla seniora kolejna część

Przestawiamy dodatkowe alternatywne formy spędzania czasu wolnego dla seniorów.

Hobby, które może nam sprawiać wiele radości i przynosić korzyści fizyczne to sport. Jest w czym wybierać, każdy znajdzie coś dla siebie: bieganie, spacery, pływanie, jazda konna, gra w golfa, taniec, fitness, lekkie ćwiczenia i rozciąganie, kręgle, wędkarstwo i wiele innych. Oczywiście jeszcze jest sport dla umysłu: szachy, krzyżówki, sudoku, „wykreślanki”.

Zajęcie, które nie tylko sprawia przyjemność, ale można jeszcze na nim zarobić to szycie, szydełkowanie, dzierganie na drutach. Szycie od samego początku albo drobne przeróbki, skrócenie spodni, spódnicy, wszycie zamka.

Zabawne może być też dla nas przerabianie rzeczy różnych (ubrania, buty, skrzyneczki…) wszystko czemu można nadać drugie życie.

Decoupage i robienie kartek okolicznościowych to również zainteresowanie dzięki któremu można dorobić „parę groszy”.

Taniec. Można poszukać darmowych warsztatów (np. lekcje tańca latino: salsa, bachata, salsa Cubana. Lekcje bezpłatne dla wszystkich w czwartki i piątki od godziny 18.00 do 20.00 na ul. Westerplatte 44, 76-200 Słupsk. Lekcje pod okiem instruktora tańca Marcina Lasonia)

Jest jeszcze wiele rzeczy które można robić, czym się można interesować. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Chcąc Wam drodzy seniorzy ułatwić to choć w niewielkim stopniu na naszej stronie srebrnasiec.pl pojawi się naprzemiennie „Polecajka książkowa” z „Poradami z tematyki zielarskiej lub gotowania”. Nie możecie się już doczekać?