Alternatywne formy spędzania czasu wolnego dla seniora

Przestawiamy dodatkowe alternatywne formy spędzania czasu wolnego.

Fotografia. Teraz każdy telefon ma opcję robienia zdjęć, więc można zacząć od tego. Robić zdjęcia można wszystkiemu, ludziom, przyrodzie, potrawom, książkom. Można nawet połączyć dwie pasje, gdy już coś robimy, gotujemy czy czytamy książki, można im zrobić zdjęcia. A sami lub przy pomocy kogoś bliskiego możemy prowadzić nawet bloga. Można w to wciągnąć wnuki, by razem spędzać czas i mieć wspólne zajęcie.

Śpiewanie lub gra na instrumencie. Oba zainteresowania są bardzo rozwijające a możliwości wiele i nikt tu nie mówi, żeby od razu profesjonalnie, ale dla przyjemności to najważniejsze.

Gotowanie jest to hobby, które z czasem pewnie stało się codziennością warto może coś zmienić, spróbować nowy, nieznany przepis. Na zakupach kupić owoc jakiego jeszcze nie próbowaliśmy. Zalicza się też do tego robienie przetworów, wielka frajda jak połączymy jakieś smaki, które uważaliśmy, że do siebie nie pasują.

Pieczenie ciast, chleba, bułek. Pasją może stać się strojenie tortów.

Zielarstwo to hobby, które łączy się ze spacerowaniem, czytaniem książek specjalistycznych ale może również pozytywnie wpłynąć na zdrowie, gdy będziemy korzystali ze swoich zbiorów.

Uprawa ogrodu i to takiego z, którego będziemy mieli największą przyjemność, bo czy to będzie warzywniak czy kwiaty a może jedno i drugie razem to już nasza inwencja twórcza.